ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی

عواملی چون زایمان، افزایش و کاهش وزن و عوامل ارثی سبب می شود تا پوست شکم شل، پر ترک، چاق و برآمده شود . این وضعیت حتی ممکن است با وجود رژیم غذایی مناسب و انجام فعالیت های بدنی کماکان باقی بماند و تناسب اندام بیمار را برهم بزند .

ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی

تفاوت عمل ابدومینوپلاستی با مینی ابدومینوپلاستی

عمل زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی یا تامی تاک روشی است که با کمک آن می توان تمام مشکلات را حل کرد . در عمل زیبایی ابدومینوپلاستی کامل یا تامی تاک پوست اضافی شکم و چربی های ناخواسته شکم برداشته شده و عضلات شکم هم که حالت شل و از هم گسیخته پیدا کرده اند ترمیم می شوند .

در حالی که در عمل ابدومینوپلاستی کوچک یا مینی تامی تاک تنها قسمتی از پوست و چربی زیر شکم برداشته می شود . عمل ابدومینوپلاستی را می توان با برداشتن چربی های ناحیه پهلو ها و سر دل به وسیله لیپولیز همراه کرد، به این عمل لیپوابدومینوپلاستی می گویند .

چه افرادی می توانند عمل ابدومینوپلاستی را انجام دهند ؟

بیماری که قرار است تحت عمل زیبایی شکم قرار بگیرد باید از نظر عمومی سالم باشد و مشکل خاصی از نظر آزمایش ها و مشکلات قلبی و عروقی نداشته و ترجیحا قصد بارداری مجدد نداشته باشد .

نحوه انجام عمل ابدومینوپلاستی

عمل ابدومینوپلاستی معمولا تحت بیهوشی عمومی انجام می شود؛ این عمل معمولا برحسب اندازه شکم و میزان بافتی که برداشته می شود بین دو تا سه ساعت به طول می انجامد .

برش اول ابدومینوپلاستی برشی عرضی است که در ناحیه چین زیر شکم داده می شود، این برش در نهایت به خطی تبدیل می شود که به وسیله لباس زیر بیمار پوشیده خواهد شد .

برش دیگری در این عمل در اطراف ناف داده می شود که بتوان آن را از نسوج زیرین آزاد نمود . پس از این پوست و چربی آن از ناحیه زیر شکم تا ناحیه زاویه جناق سینه بلند می شود . ناف قبلا جدا شده است و در محل خود باقی می ماند، با بلند کردن این مقدار از پوست عضلات مستقیم شکم و بافت نگهدارنده آن ها در دسترس جراح قرار می گیرد و جراح به وسیله بخیه های مخصوص این عضلات شل و از هم گسیخته را به هم نزدیک می کند .

دکتر ابوالفضل رخشان جراح عمومی و زیبایی با بروز ترین تکنیک ها اقدام به تشخیص و درمان بیماری ها می نماید. جهت مشاوره با بهترین جراح عمومی در تهران و رزرو وقت قبلی می توانید با شماره هایی 09026990069 – 36600365 تماس حاصل فرمایید . همچنین می توانید به پیج اینستاگرام دکتر ابوالفضل رخشان ایشان مراجعه نمایید.

این کار سبب سفت و صاف شدن شکم و به وجود آمدن قوس کمر می شود . پس از این پوست بلند شده به سمت پایین کشیده می شود و روی آن سوراخ جدیدی به وجود می آید تا ناف بیمار از طریق این سوراخ بیمار بیرون آورده شود . پوست و چربی اضافه برداشته شده و لبه فوقانی پوست و به لبه پایینی برش بخیه زده می شود، همچنین ناف بیمار از سوراخ جدید خارج شده و متصل می گردد .

مراقبت های بعد از جراحی ابدومینوپلاستی

بیمار باید از شکم بند یا گن مخصوص استفاده نمایند تا تورم و خونمردگی کاهش یابد و پوست به وضعیت طبیعی برگردد . از این شکم بند باید حدود 45 روز استفاده شود .

بخیه ها در صورتی که جذبی نباشند، معمولا ده روز پس از عمل کشیده می شود .

پس از جراحی مانند هر عمل دیگر وجود درد، تورم و خونمردگی طبیعی است و به عرض چند روز تا چند هفته از بین می رود .

نتیجه گیری

ابدومینوپلاستی یک جراحی زیبایی شکم است که به تناسب اندام فرد کمک می کند و کم عارضه می باشد . چنان چه رژیم غذایی خود را حفظ کنید و فعالیت های مناسب بدنی داشته باشید . می توانید سال ها از شکم صاف و متناسب خود لذت ببرید .

برای کسب اطلاع بیشتر به جراح عمومی خوب در تهران مراجعه نمایید.

پاسخ

2 + 5 =

Call Now Button