جراحی کوچک کردن پستان در مردان+ درمان

جراحی کوچک کردن پستان در مردان + درمان

داشتن اندامی متفاوت با جنسیت مردانه برای آقایان قطعا ناراحت کننده و عذاب آور خواهد بود و زمینه ی تمسخر و تحقیر از جانب سایر هم جنسان را فراهم می آورد.

داشتن پستان های بزرگ و برجسته یکی از مشکلاتی است موجب ناراحتی و آزرده خاطری در آقایان می شود. اما در اینجا چند سوال مطرح می شود:

بزرگی پستان باید تا چه حد و میزان باشد تا غیرعادی تلقی می شود؟

آیا یک بیماری محسوب می شود؟

نام این بیماری چیست؟

به چه دلیل به وجود می آید؟

برای درمان چه راهکاری وجود دارد؟

اگر شما هم دچار عارضه هستید نگران نباشید ما در این مقاله سعی داریم پاسخ تمام پرسش های شما رو به صورت مختصر و مفید به شما بدهیم. تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

ژنیکوماستی چیست؟

در ابتدای امر ضروری است با نام علمی و اصطلاح پزشکی این بیماری آشنا شوید. بزرگی بافت سینه در مردان ژنیکوماستی نام دارد. این بافتی که در برخی مردان ایجاد می شود از جنس چربی نیست زیرا با انجام ورزش و فعالیت های چربی سوز تغییری در سایز و فرم آن ایجاد نمی شود و برای رهایی از آن لازم است تا به پزشک متخصص جراح عمومی مراجعه کنید تا شرایط شما به طور کامل بررسی شود.

نشانه های ژنیکوماستی

یکی از مهم ترین و اولین علائم و نشانه های ابتلا به ژنیکوماستی شکل ظاهری و بزرگ شدن بافت سینه است که به خوبی مشخص است. به طور کلی علائم زیر را می توان به عنوان اصلی ترین نشانه های ابتلا به ژنیکوماستی دانست:

 • بزرگ شدن غیر طبیعی سینه ها
 • سفت شدن توده سینه
 • ترشحات خونی از نوک سینه
 • حساس شدن بافت سینه نسبت به لمس کردن

دلایل ایجاد ژنیکوماستی

شاید اطرافیان شما دلایل مختلفی را برای ابتلا شما به این عارضه مطرح کنند اما دلایل اصلی را باید در مقالات پزشکی و علمی جستجو کنید یا دست کم  با مراجعه به بهترین جراح عمومی می توانید از شرایط و وضعیت خود مطلع شوید. ما در اینجا به تعدادی از دلایل شایع و تاثیرگذار برای ابتلا به این بیماری اشاره می کنیم:

 • تغییرات و اختلالات هورمونی
 • استفاده از مشروبات الکلی
 • عوارض مصرف داروهای ضد افسردگی
 • عوارض مصرف داروهای کنترل کننده بیماری ایدز
 • عوارض مصرف بی رویه آنتی بیوتیک ها
 • استفاده از مواد مخدر در کنار عوارض دیگری که برای مغز و بدن دارد می تواند نقش موثری برای ابتلا به ژنتیکوماستی باشد.
 • ابتلا به بیماری های جسمی مانند: اختلالات تیروئیدی، نارسایی کلیه، نارسایی و مشکلات کبدی، تومورها و ..

عوارض ژنیکوماستی

اولین عوارضی که این بیماری برای آقایان به همراه دارد کاهش سطح اعتماد به نفس و مشکلات و فشار روانی که برای فرد به همراه دارد. افراد مبتلا به ژنیکوماستی به علت شباهتی که به اندام زنانه پیدا کرده اند در بیشتر موارد از طرف دیگران مورد تمسخر و تحقیر قرار می گیرند که ادامه این روند عوارض جبران ناپذیری از نظر روحی و روانی برای فرد به همراه دارد.

علاوه بر این امر، عدم رسیدگی به بیماری و نادیده گرفتن علائم ژنیکوماستی ممکن است تا آنجایی پیش برود که منجر به بیماری هایی مانند سرطان سینه در مردان شود.

بهترین جراح کوچک کردن پستان در مردان

برای یافتن بهترین جراح برای کوچک کردن بافت سینه در مردان به بهترین جراح عمومی مراجعه کنید که فردی زبده و متبحر در امر جراحی باشد. سوابق شغلی و تحصیلی پزشک را در نظر داشته باشید تا درمان با نتیجه ای رضایتبخش همراه باشد.

می توانید از تجربیات اطرافیان و بیماران دیگر نسبت به پزشک آگاه شوید تا بتوانید به خوبی پزشک مورد نظر را انتخاب کنید.

جراحی بزرگ پستان در مردان

بهترین روش درمانی بزرگی بافت سینه در مردان جراحی است که به درمان قطعی و برطرف شدن قطعی این عارضه می انجامد. با استفاده از لیپوساکشن بافت اضافی در این ناحیه از بدن خارج می شود و با سایز و اندازه دلخواه می رسد.

جراحی بزرگی پستان در مردان یک روش جراحی کاملا ساده و بی خطر است. برای انجام این جراحی جای هیچ نگرانی وجود ندارد. زمان انجام این جراحی 1 ساعت تا 1.30 است. فرد بعد از جراحی می تواند به منزل برود و نیازی به بستری بعد از جراحی وجود ندارد.

هزینه جراحی ژنیکوماستی

هزینه ی جراحی ژنیکوماستی با توجه به اینکه بیمار بعد از جراحی نیازی به بستری شدن ندارد هزینه ی قابل توجهی نیست. اما باز تخمین و برآورد هزینه نهایی کاملا بستگی به مرکزی که جراحی در آن صورت می گیرد دارد. تخصص پزشک مورد نظر، سوابق شغلی و تحصیلی، تجهیزات مورد استفاده در جراحی از دیگر عوامل موثر در برآورد هزینه نهایی جراحی است.

در نظر داشته باشید برای انجام جراحی، با توجه به حساسیتی که بافت سینه دارد لازم است، هزینه جراحی را به عنوان اولویت برای انتخاب پزشک مورد نظر در نظر نگیرید. زیرا ممکن است با مشکلات عدیده ای بعد از جراحی مواجه شوید.

عمل ژنیکوماستی، یک جراحی متداول است و دلیلی برای نگرانی برای انجام جراحی وجود ندارد. اما این به معنای سهل انگاری در انتخاب پزشک معالج نیست. لازم است تا تحقیقات کافی را انجام ردهیدو کاملا آگاهانه بهترین جراح را برای انجام عمل ژنیکوماستی انتخاب کنید تا منجر به درمان قطعی و بدون عوارض شود.

پاسخ

هشت − 6 =

Call Now Button