جوانسازی پوست با فیلر

جوانسازی پوست با فیلر

امروزه استفاده از فیلر های تزریقی یکی از شایع ترین روش های جوانسازی پوست به شمار می آید . حجم صورت دچار تغییراتی طی زمان خواهد شد به همین منظور از فیلر ها به عنوان پر کننده های صورت استفاده می شود .

فیلر ها برای درمان چین های صورت، چروک ها، نقایص ظاهری، اسکارهای فرو رفته، لیپوآتروفی (کاهش چربی) صورت و تقویت به کار می رود این درمان شامل تزریق متعدد فیلر به داخل یا زیر پوست برای پر کردن چروک و بازسازی حجم است .

اثر فیلر موقتی بوده هیچ تضمینی برای طول کشیدن و باقی ماندن اثر آن وجود ندارد .

به عنوان جایگزین درمان موقت با فیلر می توان بازسازی پوست با لیزر و سفت کردن پوست و Facelife جراحی نام برد .

جوانسازی پوست با فیلر

جوانسازی پوست با فیلر

لیفت موقت صورت با فیلر

از طریق ترکیبی فیلر و نوروتوکسین می توان جهت جوانسازی صورت استفاده نمود . در این تکنیک در بیمارانی که تمایلی به جراحی ندارد استفاده می شود . از این روش همچنین جهت فرمدهی صورت و جوانسازی چین و چروک ها استفاده می شود . نتایج موقتی بوده و معمولا نیاز به درمان مکرر می باشد اما در مجموع بیمار ظاهر جوانتر و شاداب تری را پیدا می کند .

لیفت موقت صورت یک نامگذاری غلط است چرا که این روش در واقع لیفت صورت نیست . این تکنیک اگر به شکل صحیح و هنرمندانه ای انجام شود . سبب بهبود ظاهر بیمار شده و سن وی الاقل 5 – 10 سال جوانتر به نظر می رسد .

لیفت موقت صورت جایگزین لیفت جراحی صورت رایج نمی باشد . هیچ میزانی از فیلر و نوروتوکسین سبب برگشت سیستم عضلانی اسکلتی سطحی (SMAS) به وضعیت اولیه، بهبود ظاهر افتادگی پوست کنار فکی و ناحیه مجاور چانه و رفع چربی ها و پوست اضافه گردن نمی شود . باید در مورد این مساله که فیلرها و نوروتوکسین چه کار می توانند و نمی توانند بکنند با بیمار مشاوره کامل صورت گیرد .

مراقبت های قبل از درمان فیلر

در صورت مصرف آسپیرین بهتر است برای دو هفته قبل از تزریق فیلر خودداری نمایید . همچنین بهتر است از مصرف ایبوپروفن و الکل برای دو روز اجتناب ورزید . در صورت امکان بدون آرایش و با صورت تمیز مراجعه نمایید .

دکتر ابوالفضل رخشان جراح عمومی و زیبایی با بروز ترین تکنیک ها اقدام به تشخیص و درمان بیماری ها می نماید. جهت مشاوره با جراح عمومی خوب در تهران و رزرو وقت قبلی می توانید با شماره هایی 09026990069 – 36600365 تماس حاصل فرمایید . همچنین می توانید به پیج اینستاگرام دکتر ابوالفضل رخشان ایشان مراجعه نمایید.

مراقبت های بعد از درمان فیلر

قرمزی پوست و تورم محل پس از درمان شایع است . این حالت در عرض چند روز از بین می رود و اگر بیشتر از سه روز باقی بماند با پزشک خود تماس بگیرید .

ناحیه درمان را ماساژ ندهید . تا زمانی که تورم یا کبودی ناحیه درمان برطرف نشده است از گرم کردن آن خودداری کنید . شستشو و دوش گرفتن معمولی منعی ندارد .

از فعالیت های که باعث پرخون (Flushing) صورت می شود مانند مصرف الکل، ورزش و برنزه کردن (Tanning) در روز درمان خودداری کنید .

با احتیاط از کمپرس سرد یا کیسه سرد یا کیسه یخ روی ناحیه درمان به مدت 15 دقیقه در هر چند ساعت برای کاهش ناراحتی تورم و کبودی تا چند روز پس از درمان می توان استفاده کرد اگر کبودی (bruising) رخ می دهد به طور معمول در 7 تا 10 روز برطرف می شود .

پس از درمان مصرف خوراکی یا موضعی Amica Montana ممکن است به کاهش کبودی و تورم کمک کند . البته بهتر است قبل از استفاده آن با پزشک خود مشورت نمایید و از مصرف خودسرانه داروها بپرهیزید .

اگر دو تا چهار هفته پس از درمان احساس کنید به درمان مجدد نیاز دارید با پزشک خود تماس بگیرید .

خطرات و عوارض جانبی درمان با فیلر

خطرات و عوارض جانبی درمان با فیلر شامل موارد زیر است:

 • کبودی، قرمزی و تورم
 • تورم و ناصافی قابل مشاهده در محل درما
 • غیر قرینگی، درمان بیش از حد یا کمتر از حد لازم
 • دوام فیلر کمتر یا بیشتر از تخمین زده شده
 • تغییر رنگ طولانی مدت پوست مانند قهوه ای، خاکستری، آبی یا قرمز
 • فیلر در موارد نادر ممکن است از پوست خارج شود
 • تورم شدید یا طول کشیده
 • عفونت
 • واکنش آلرژیک مانند خارش، قرمزی یا در موارد بسیار نادر واکنش آلرژیک مانند خارش، قرمزی یا در موارد بسیار نادر واکنش آلرژیک جنرالیزه شامل تورم تمام بدن، مشکلات تنفسی و شوک
 • اسکار در موارد بسیار نادر
 • زخم شدن یا از بین رفتن پوست

شایان ذکر است، تمامی موارد ذکر شده تنها در صورتی رخ می دهد که از فیلر و تزریق نادرست توسط افراد غیر متخصص استفاده شده باشد . در صورتی که خواهان جوانسازی پوست با فیلر هستید بهتر است به افراد متخصص و خبره مراجعه نمایید تا از بروز عوارض این چنینی پیشگیری نمایید . لذا در انتخاب پزشک خود دقت لازم و کافی را داشته باشید .

کلام آخر

جوانسازی پوست با فیلر یکی از بهترین روش های زیبایی بدون جراحی است . در صورتی که خواهان زیبایی بدون هیچگونه جراحی هستید بهتر است این روش را امتحان نمایید .

برای کسب اطلاع بیشتر به بهترین جراح عمومی در تهران مراجعه نمایید.

گالری تصاویر جوانسازی پوست دکتر ابوالفضل رخشان

پاسخ

6 − 4 =

Call Now Button