روش های نوین جوانسازی پوست

روش های نوین جوانسازی پوست

علاقه به زیبایی و شادابی پوست یکی از عواملی است که در تمامی افراد، در هر دوره سنی دیده شده است. جالب است بدانید که یکی از مهمترین عواملی که در زیبایی تاثیر بسزایی دارد، پوست می باشد، به دلیل اینکه آثار پیری زودتر و بیشتر بر روی پوست صورت نمایان می شود، لذا برای داشتن پوست سالم و شاداب و پیشگیری از پیری می بایست به دنبال راه های جوانسازی پوست بود.

با پیشرفت علم و تکنولوژی داشتن پوست سالم و شاداب دیگر یک آرزو نیست و روش های بسیاری برای جوانسازی پوست وجود دارد که هر کدام از آن ها می توانند موثر و موجب شود تا به بهترین نتیجه برسیم.

در این مقاله قصد داریم به معرفی روش های نوین جوانسازی پوست بپردازیم، برای کسب اطلاعات بیشتر با این روش ها با ما همراه باشید.

روش های نوین جوانسازی پوست

روش های نوین جوانسازی پوست

پیری پوست و نشانه های آن

عوامل بسیاری می تواند بر روی پیری پوست تاثیر بگذارد، از جمله این عوامل عبارت است از: افزایش سن، کاهش کلاژن و الاستین، سیگار کشیدن، عدم فعالیت های ورزشی، آلودگی هوا، تغذیه نامناسب و قرار گرفتن در معرض اشعه های مضر می باشد.

پوست متشکل از سه لایه است که شامل: روپوست (اپیدرم)، درم و زیرپوست (هیپودرم) می باشد. لازم است بدانید که افزایش سن از عوامل بسیار مهم و تاثیر گذار بر روی تمامی لایه ها و بافت های پوست می شود. در حقیقت پیری پوست دارای چهار نشانه اصلی است که در صورت مواجه با هر کدام از این نشانه ها می بایست بدنبال راهی برای رفع آن باشیم.

چین و چروک

به طور معمول خطوط پوستی از سن 25 سالگی به بعد در اثر خندیدن، اخم کردن و یا صحبت کردن بر روی پوست صورت نمایان می شود که این خطوط به مرور زمان بیشتر شده و تبدیل به چین و چروک می شود. برخی از خطوط پوستی در نواحی همچون؛ پیشانی، خط اخم، خطوط اطراف چشم، خط خنده و خطوط دور لب به نسبت دیگر نواحی شایعتر می باشد.

کاهش حجم

افزایش سن یکی از مهمترین عواملی است که بر روی حجم صورت تاثیر می گذارد. زیرا با افزایش سن و کاهش کلاژن پوست میزان حجم چربی صورت به مرور کاهش یافته و تحلیل می رود و همین امر موجب می شود تا حجم بافت صورت کاهش یابد. جالب است بدانید که کاهش حجم از عواملی است که خود می تواند موجب افتادگی و چین و چروک پوست شود. زیر چشم، گونه ها، زوایای فک و چانه، اطراف لب و بینی از شایعترین نواحی هستند که دچار کاهش حجم می شوند.

از دست رفتن خاصیت کشسانی

نواحی همچون دور لب، کناره های فک، زیر چشم و پیشانی از بخش های است که بیشتر در معرض از دست دادن شادابی و قوام پوست خود هستند. بخش های عمقی پوست از چند جز اصلی تشکیل شده که موجب شادابی پوست می شود.

تغییر در لایه های پوست

پوست از سه لایه تشکیل شده که هر کدام از این لایه ها دارای لایه های دیگری هستند که به مرور زمان دچار تغییر شده و در نهایت بر روی پوست تاثیر می گذارد و منجر به کاهش حجم، چین و چروک و افتادگی پوست می شود.

دکتر ابوالفضل رخشان جراح عمومی و زیبایی با بروز ترین تکنیک ها اقدام به تشخیص و درمان بیماری ها می نماید. جهت مشاوره با جراح عمومی خوب در تهران و رزرو وقت قبلی می توانید با شماره هایی 09026990069 – 36600365 تماس حاصل فرمایید . همچنین می توانید به پیج اینستاگرام دکتر ابوالفضل رخشان ایشان مراجعه نمایید.

روش های جوانسازی پوست

روش های جوانسازی پوست به سه دسته کلی تهاجمی، کم تهاجمی و غیرتهاجمی تقسیم بندی می شود. به طور معمول روش تهاجمی شامل جراحی های زیبایی و پلاستیک است و روش کم تهاجمی شامل روش های تزریقی بوتاکس، ژل، لیفت صورت با نخ و چربی می باشد. اما روش های غیر تهاجمی شامل مراقبت های پوست و استفاده از کرم های پوستی است.

روش های تهاجمی با هزینه های بیشتر و نیاز به مراقبت های بیشتری خواهد بود. به طبع این روش درمانی و جراحی با طول نقاهت بیشتر، عوارض و خطرات بسیاری همراه است. اما لازم است بدانید که این روش ها نیازی به تکرار ندارد و ماندگاری طولانی تر خواهد داشت.

اما روش های غیر تهاجمی کم عارضه ترین و ساده ترین روش های جوانسازی است که طول درمان طولانی تر می باشد.
ولی افرادی که قصد دارند بدون انجام جراحی و بیهوشی به زیبایی بیشتر دست یابند، می توانند از روش های غیر تهاجمی استفاده نمایند زیرا این روش ها نیازی به بستری شدن ندارند و فرد می تواند با انجام جوانسازی پوست با فیلر به زیبایی دست یابد.

تزریق ژل

تزریق ژل یک فیلر مصنوعی است که از جنس هیالورونیک اسید می باشد و با تزریق آن به نواحی مورد نظر می توان کاهش حجم و چین و چروک های صورت را برطرف نمود. ژل ها موقتی بوده و نیاز به تکرار مجدد خواهد داشت.

تزریق چربی

تزریق چربی یک فیلر طبیعی از بدن خود فرد است که با کمترین عارضه همراه خواهد بود. ابتدا چربی از بدن خود فرد از طریق لیپوساکشن برداشت و طی انجام فرآیندی آماده سازی شده و سپس به ناحیه مورد نظر تزریق می شود.
به دلیل طبیعی بودن این فیلر مدت زمان ماندگاری آن بیشتر و با حساسیت های کمتری همراه خواهد بود. به طور معمول تزریق چربی می تواند موجب برطرف کردن چین و چروک، درمان افتادگی و شلی پوست و افزایش حجم شود.

تزریق بوتاکس

یکی از روش های جوانسازی پوست که طرفداران بسیاری دارد، تزریق بوتاکس می باشد. بوتاکس یک ماده تشکیل شده از سم است که می تواند موجب فلج شدن عضلات شود. با تزریق بوتاکس می توان از بروز چین و چروک پیشگیری نمود. لازم است بدانید در صورتی که این روش جوانسازی پوست توسط یک پزشک متخصص و خبره انجام شود، بدون عارضه و ایمن خواهد بود.

لازم است بدانید که تزریق بوتاکس می تواند موجب برطرف کردن خطوط صورت و فرم دادن به ابروها شود.

لیفت صورت با نخ

یکی دیگر از روش های جوانسازی پوست صورت لیفت صورت با نخ است. این روش زیبایی در کوتاه ترین زمان ممکن بدون هیچ گونه اسکاری انجام می شود. این روش در نواحی صورت و گردن مورد استفاده قرار می گیرد که موجب زیبایی و جوانی ظاهر فرد می شود.

برای آنکه بتوانید انتخابی بهتر و دقیق تر داشته باشید می توانید به صفحه ی گالری تصاویر جوانسازی پوست مراجعه نمایید.

کلام آخر

روش های غیر تهاجمی جوانسازی پوست یکی از بهترین روش ها برای افرادی است که تمایلی به انجام جراحی های زیبایی ندارند. در صورتی که خواهان انجام این روش زیبایی هستید می توانید با شماره 09026990069 تماس حاصل فرمایید و در این خصوص مشورت نمایید.

برای کسب اطلاع بیشتر به بهترین جراح عمومی در تهران مراجعه نمایید.

پاسخ

3 × دو =

Call Now Button