عمل لیپوماتیک یا پیکرتراشی چیست؟

عمل لیپوماتیک یا پیکرتراشی چیست؟

با پیشرفت های بسیار در تمامی زمینه ها و ماشینی شدن تمامی امور چاقی و اضافه وزن شیوع بیشتری پیدا کرده است. با این وجود اکثر افراد به دنبال راهی سریع برای لاغری هستند. لیپوماتیک یک راه برای خلاص شدن از چربی های اضافی بدن است. این جراحی به صورت سرپایی بدون نیاز به بیهوشی انجام می شود.

هدف از انجام جراحی لیپوماتیک تغییر سایز و شکل بدن است که بدون درد و خونریزی انجام می شود و دوره نقاهت این جراحی بسیار کوتاه و حدود سه تا هفت روز خواهد بود.

عمل لیپوماتیک یا پیکرتراشی چیست؟

عمل لیپوماتیک یا پیکرتراشی چیست؟

مزایای عمل لیپوماتیک

لیپوماتیک موجب ناهمواری چربی های زیر پوست نخواهد شد و با استخراج چربی های اضافه با کمک لیپوماتیک چربی ها یکنواخت خواهد بود.

انجام جراحی بدون بیهوشی عمومی قابل انجام است.

افراد در جراحی لیپوماتیک با درصدی کمی از تورم و ترشح مواجه می شوند.

شانس ابتلا به عفونت و آمبولی بسیار کم خواهد بود.

اسکار بر روی نواحی مورد نظر بسیار کم خواهد بود و به راحتی می توان با انجام این جراحی به پوست شکل داد.

چه نواحی از بدن عمل لیپوماتیک انجام میشود؟

نواحی مختلفی از بدن در صورت داشتن چربی اضافه می توان با عمل لیپوماتیک به رفع چربی های اضافه پرداخت که این نواحی عبارت است از: شکم و پهلوها، کمر، باسن، قفسه سینه، خط گردن و غبغب، داخل و خارج ران و زانو و بازوها می باشد.

عمل لیپوماتیک چگونه انجام میشود؟

دو حفره بر روی ناحیه مورد نظر ایجاد می شود، این دو حفره حدود دو تا پنج میلیمتر خواهد بود. دستگاه لیپوماتیک از طریق سوراخ های ایجاد شده وارد بدن می شود و با کمک امواج ماورا بنفش بافت چربی از بین می رود. در نهایت چربی ها از طریق حفرات ایجاد شده خارج می شود.

نکات مهمی که باید قبل از عمل لیپوماتیک به آن دقت شود

در صورتی که به بیماری مبتلا هستند و دارویی را مصرف می کنید بایستی قبل از جراحی پزشک خود را مطلع سازید.
اطلاعات کافی در مورد این جراحی بدست آورید و با جراح عمومی خود در این زمینه مشورت نمایید.

حتما به یک پزشک متخصص در این زمینه مراجعه نمایید.

دکتر ابوالفضل رخشان جراح عمومی و زیبایی با بروز ترین تکنیک ها اقدام به تشخیص و درمان بیماری ها می نماید. جهت مشاوره با جراح عمومی خوب در تهران و رزرو وقت قبلی می توانید با شماره هایی 09026990069 – 36600365 تماس حاصل فرمایید . همچنین می توانید به پیج اینستاگرام دکتر ابوالفضل رخشان ایشان مراجعه نمایید.

عوارض عمل لیپوماتیک

عمل لیپوماتیک یک جراحی بدون عارضه است اما همانند هر جراحی دیگری با عوارض جانبی همراه خواهد بود که این عوارض موقتی بوده و ظرف مدت زمان بسیار کوتاه برطرف می شود، این عوارض عبارت است از: کبودی، التهاب، بی حسی، عفونت، آمبولی ریه، ورم ریوی، آلرژیک و سوختگی پوست می باشد . لازم است بدانید برخی از این عوارض به ندرت اتفاق می افتد .

هزینه عمل لیپوماتیک

هزینه عمل لیپوماتیک با توجه به برخی عوامل متفاوت می باشد . به طور مثال هزینه جراحی لیپوماتیک هر ناحیه ای از بدن با یکدیگر فرق دارد. لذا قبل از معاینه و بررسی های لازم نمی توان هزینه دقیقی را مشخص نمود. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه لیپوماتیک می توانید به یک جراح عمومی مراجعه نمایید.

سخن پایانی

در جراحی های کاهش وزن و لیپوماتیک احتمال بازگشت وزن وجود خواهد داشت، به همین منظور بایستی سبک زندگی خود و رژیم غذایی خود را تغییر دهید و از خوردن غذاهای ناسالم اجتناب ورزید. در صورتی که رژیم غذایی مناسب داشته باشید و فعالیت های ورزشی خود را انجام دهید بازگشت وزن بسیار کم خواهد بود.

برای کسب اطلاع بیشتر به بهترین جراح عمومی در تهران مراجعه نمایید.

پاسخ

10 + بیست =

Call Now Button