جراحی مینی ابدومینوپلاستی

امروزه جراحی های شکم برای خانم ها و آقایان بسیار رایج شده است و به خصوص خانم ها بعد از زایمان اقدام به انجام این دسته از عمل ها می نمایند . جراحی مینی ابدومینوپلاستی هم جزو این عمل های زیبایی است که به خاطر مزایای خود دارای محبوبیت بسیاری است . در عمل مینی ابدومینوپلاستی جراخ با ایجاد برش کوچک در زیر شکم چربی ها را تخلیه کرده و پوست اضافی و افتاده ی آن را بر میدارد . این روش برای افرادی که میزان افتادگی شکم آن ها کمتر و حجم چربی اضافه ای که دارند در پایین شکم است، مناسب می باشد.

در مجموع افرادی که خواستار شکمی صافو بدون شلی و افتادگی و خطوط استریا ( خطوطی که بر اثر کشیدگی پوست بر روی آن ایجاد می شود)،هستند می توانند  از این روش استفاده نمایند. به دلیل این که به طور مستقیم بر پوست اضافه ناحیه زیر شکم، چربی اضافه که با افتادگی شکم همراه است و عضلات شکمی شل شده اثر می گذارد.

شکم

مزایای مینی ابدومینوپلاستی

جراحی مینی ابدومینوپلاستی اگر توسط بهترین جراح ابدومینوپلاستی انجام شود ، باعث می شود که بافت زیر شکم اصلاح گردد و بهم ریختگی های توازنی آن از بین برود ، همچنین در طی این عمل افتادگی و شلی آن جبران شده و البته باعث می شود که خطوط استریا ایجاد شده روی پوست از بین برود . بعد از این جراحی شکم صاف و زیبا خواهد بود و می تواند در زیبایی اندام شما تاثیر به سزایی خواهد گذاشت.

افراد مناسب برای جراحی مینی ابدومینوپلاستی

این جراحی درواقعی یکی از بهترین تکنیک ها برای ایجاد جوان سازی شکم است که می تواند برروی سه مولفه اصلی (پوست، توده چربی، عضلات) تاثیر مستقیم بگذارد .بنابراین اگر شما راجع به یکی از این فاکتور ها یا تمامی آنها در رابطه با خودتان نگران هستید، تامی تاک می تواند به شما کمک کند.

مزایای جراحی مینی ابدومینوپلاستی

خانم چاق و لاغر

از بین بردن خطوط پوست و خطوط استریا:


هر چقدر ورزش کنید و وزن کم کنید ،پوست شما که قبلا در زمان چاقی کشیده شده است افتاده و شل تر میشود این مورد با انجام ورزش و یا مصرف پماد و … قابل درمان و جبران نیست چرا که پوست اضافه ،دیگر خاصیت ارتجاعی خود را ندارد و هیچگونه پاسخ فیزیولوژیک نسبت به ورزش نخواهد داشت . به همین جهت انجام جراحی ایدومینوپلاستی به شما کمک می کند که مستقیما با حذف پوست اضافی شکم و بهبود وضعیت خطوط استریا شکمی سفت تر و با خطوط استریای کم تر ( یا بدون خطوط استریا) داشته باشید .


برداشتن چربی اضافه شکم :
با برش پوست اضافه ناحیه شکم، توده چربی اضافی متصل شده به آن نیز برش داده می شود و در واقع چاقی شکمی از این ناحیه حذف خواهد شد . در صورت نیاز، لیپوساکشن تکمیلی می تواند به لاغرتر شدن شکم و حذف چربی های اضافی باقی مانده در شکم، در حین انجام تامی تاک کمک کند. ممکن است حذف توده چربی برای بیمارانی که تحت عمل جراحی چاقی قرار گرفته اند دیگر مد نظر نباشد.


سفت شدن عضلات
زمانی که جراح شکم را برش می دهد دسترسی به عضلات شکم نیز فراهم می شود . از این رو می تواند تمامی آسیب هایی که به این بخش از بدن وارد شده است را اصلاح نماید ، در این صورت است که عضلات شکمی را نیز که به سبب بارداری و کاهش یاافزایش وزن ، شل و افتاده، نازک و ضعیف شده اند را نیز بهبود ببخشد . در اصطلاح پزشکی به شل شدن عضلات (خارج شدن از حالت نرمال خودشان) ” diastasis recti” می گویند. ورزش می تواند سبب تقویت عضلات شل شده شکمی شود اما اگر این شل شدگی زیاد باشدT ورزش دیگر در بازگرداندن این عضلات به جایگاه اولیه خودشان کارساز نیست

افراد مناسب جراحی مینی ابدومینوپلاستی

افرادی که پوست شل و اضافه در ناحیه زیر شکم دارند
افرادی که از وجود خطوط استریا در ناحیه شکم رنج می برند
افرادی که از وجود عضلات شل شده در ناحیه شکم ناراضی هستند

این جراحی برای چه سنینی مناسب می باشد ؟
این جراحی محدودیت سنی ندارد ، اما بالطبع در سنسن نوجوانی و جوانی قابل انجام نیست زیرا در این دوره فرد با مشکلات افتادگی پوست کمتر مواجه می شوند ، این عارضه به خصوص در خانم ها بعد از بارداری و زایمان بیشتر دیده می شود اما مخصوص خانم ها نبوده و آقایان نیز می توانند این عمل زیبایی را انجام دهند . این جراحی برای زنانی که قصد بارداری مجدد دارند زیاد توصیه نمی شود و بهتر است وقت عمل را به زمان دیگری موکول نماید که قصد بارداری مجدد نداشته باشد .
این عمل جراحی برای تمامی سنین قابل انجام است، اما بیشتر مراجعین ،زنانی اند که بارداری داشته اند و خواهان بازگرداندن ظاهر شکم خود به قبل از دوران بارداری شان هستند. محدوده ی سنی متقاضیان این عمل افراد بین 30 تا 50 سال هستند .

دکتر ابوالفضل رخشان

فارغ التحصیل جراحی عمومی سال ۱۳۸۶ از دانشگاه علوم پزشکی تهران، گذراندن بخش های کانسر و جراحی عروق در دانشگاه علوم پزشکی تهران و بیش از 14 سال سابقه جراحی و سابقه اشتغال در بیمارستان های: عرفان، تهرانپارس، الغدیر و… همچنان خود را فارغ التحصیل ندانسته و در حال تحصیل علمی و گذراندن بخش های علمی و تخصصی و آموزش متدهای نوین جراحی می باشم.

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
Call Now Button