جوانسازی پوست با فیلر

جوانسازی پوست با فیلر

امروزه استفاده از فیلر های تزریقی یکی از شایع ترین روش های جوانسازی پوست به شمار می آید . حجم صورت دچار تغییراتی طی زمان خواهد شد به همین منظور از فیلر ها به عنوان پر کننده های صورت استفاده می شود .

فیلر ها برای درمان چین های صورت، چروک ها، نقایص ظاهری، اسکارهای فرو رفته، لیپوآتروفی (کاهش چربی) صورت و تقویت به کار می رود این درمان شامل تزریق متعدد فیلر به داخل یا زیر پوست برای پر کردن چروک و بازسازی حجم است .

اثر فیلر موقتی بوده هیچ تضمینی برای طول کشیدن و باقی ماندن اثر آن وجود ندارد .

به عنوان جایگزین درمان موقت با فیلر می توان بازسازی پوست با لیزر و سفت کردن پوست و Facelife جراحی نام برد .

جوانسازی پوست با فیلر
جوانسازی پوست با فیلر

لیفت موقت صورت با فیلر

از طریق ترکیبی فیلر و نوروتوکسین می توان جهت جوانسازی صورت استفاده نمود . در این تکنیک در بیمارانی که تمایلی به جراحی ندارد استفاده می شود . از این روش همچنین جهت فرمدهی صورت و جوانسازی چین و چروک ها استفاده می شود . نتایج موقتی بوده و معمولا نیاز به درمان مکرر می باشد اما در مجموع بیمار ظاهر جوانتر و شاداب تری را پیدا می کند .

لیفت موقت صورت یک نامگذاری غلط است چرا که این روش در واقع لیفت صورت نیست . این تکنیک اگر به شکل صحیح و هنرمندانه ای انجام شود . سبب بهبود ظاهر بیمار شده و سن وی الاقل 5 – 10 سال جوانتر به نظر می رسد .

لیفت موقت صورت جایگزین لیفت جراحی صورت رایج نمی باشد . هیچ میزانی از فیلر و نوروتوکسین سبب برگشت سیستم عضلانی اسکلتی سطحی (SMAS) به وضعیت اولیه، بهبود ظاهر افتادگی پوست کنار فکی و ناحیه مجاور چانه و رفع چربی ها و پوست اضافه گردن نمی شود . باید در مورد این مساله که فیلرها و نوروتوکسین چه کار می توانند و نمی توانند بکنند با بیمار مشاوره کامل صورت گیرد .

مراقبت های قبل از درمان فیلر

در صورت مصرف آسپیرین بهتر است برای دو هفته قبل از تزریق فیلر خودداری نمایید . همچنین بهتر است از مصرف ایبوپروفن و الکل برای دو روز اجتناب ورزید . در صورت امکان بدون آرایش و با صورت تمیز مراجعه نمایید .

دکتر ابوالفضل رخشان جراح عمومی و زیبایی با بروز ترین تکنیک ها اقدام به تشخیص و درمان بیماری ها می نماید. جهت مشاوره با جراح عمومی خوب در تهران و رزرو وقت قبلی می توانید با شماره هایی 09026990069 – 36600365 تماس حاصل فرمایید . همچنین می توانید به پیج اینستاگرام دکتر ابوالفضل رخشان ایشان مراجعه نمایید.

مراقبت های بعد از درمان فیلر

قرمزی پوست و تورم محل پس از درمان شایع است . این حالت در عرض چند روز از بین می رود و اگر بیشتر از سه روز باقی بماند با پزشک خود تماس بگیرید .

ناحیه درمان را ماساژ ندهید . تا زمانی که تورم یا کبودی ناحیه درمان برطرف نشده است از گرم کردن آن خودداری کنید . شستشو و دوش گرفتن معمولی منعی ندارد .

از فعالیت های که باعث پرخون (Flushing) صورت می شود مانند مصرف الکل، ورزش و برنزه کردن (Tanning) در روز درمان خودداری کنید .

با احتیاط از کمپرس سرد یا کیسه سرد یا کیسه یخ روی ناحیه درمان به مدت 15 دقیقه در هر چند ساعت برای کاهش ناراحتی تورم و کبودی تا چند روز پس از درمان می توان استفاده کرد اگر کبودی (bruising) رخ می دهد به طور معمول در 7 تا 10 روز برطرف می شود .

پس از درمان مصرف خوراکی یا موضعی Amica Montana ممکن است به کاهش کبودی و تورم کمک کند . البته بهتر است قبل از استفاده آن با پزشک خود مشورت نمایید و از مصرف خودسرانه داروها بپرهیزید .

اگر دو تا چهار هفته پس از درمان احساس کنید به درمان مجدد نیاز دارید با پزشک خود تماس بگیرید .

خطرات و عوارض جانبی درمان با فیلر

خطرات و عوارض جانبی درمان با فیلر شامل موارد زیر است:

 • کبودی، قرمزی و تورم
 • تورم و ناصافی قابل مشاهده در محل درما
 • غیر قرینگی، درمان بیش از حد یا کمتر از حد لازم
 • دوام فیلر کمتر یا بیشتر از تخمین زده شده
 • تغییر رنگ طولانی مدت پوست مانند قهوه ای، خاکستری، آبی یا قرمز
 • فیلر در موارد نادر ممکن است از پوست خارج شود
 • تورم شدید یا طول کشیده
 • عفونت
 • واکنش آلرژیک مانند خارش، قرمزی یا در موارد بسیار نادر واکنش آلرژیک مانند خارش، قرمزی یا در موارد بسیار نادر واکنش آلرژیک جنرالیزه شامل تورم تمام بدن، مشکلات تنفسی و شوک
 • اسکار در موارد بسیار نادر
 • زخم شدن یا از بین رفتن پوست

شایان ذکر است، تمامی موارد ذکر شده تنها در صورتی رخ می دهد که از فیلر و تزریق نادرست توسط افراد غیر متخصص استفاده شده باشد . در صورتی که خواهان جوانسازی پوست با فیلر هستید بهتر است به افراد متخصص و خبره مراجعه نمایید تا از بروز عوارض این چنینی پیشگیری نمایید . لذا در انتخاب پزشک خود دقت لازم و کافی را داشته باشید .

کلام آخر

جوانسازی پوست با فیلر یکی از بهترین روش های زیبایی بدون جراحی است . در صورتی که خواهان زیبایی بدون هیچگونه جراحی هستید بهتر است این روش را امتحان نمایید .

برای کسب اطلاع بیشتر به بهترین جراح عمومی در تهران مراجعه نمایید.

گالری تصاویر جوانسازی پوست دکتر ابوالفضل رخشان
دکتر ابوالفضل رخشان

فارغ التحصیل جراحی عمومی سال ۱۳۸۶ از دانشگاه علوم پزشکی تهران، گذراندن بخش های کانسر و جراحی عروق در دانشگاه علوم پزشکی تهران و بیش از 14 سال سابقه جراحی و سابقه اشتغال در بیمارستان های: عرفان، تهرانپارس، الغدیر و… همچنان خود را فارغ التحصیل ندانسته و در حال تحصیل علمی و گذراندن بخش های علمی و تخصصی و آموزش متدهای نوین جراحی می باشم.

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه
Call Now Button