درمان کیست مویی؛ علل ایجاد و علائم کیست مویی را بشناسید

درمان کیست مویی؛ علل ایجاد و علائم کیست مویی را بشناسید

نشستن طولانی مدت می تواند مشکلات بسیاری نظیر بیماری های قلبی، اضافه وزن و همچنین بروز کیست می شود . کیست های مویی در قسمت انتهایی ستون فقرات بین شکاف دو باسن ایجاد می شود . کیست های مویی معمولا خطری برای فرد ندارد اما گاهی اوقات می تواند آنقدر دردناک و عفونی شود که زندگی فرد را مختل کند . در صورتی که تمایل دارید در مورد کیست های مویی بیشتر بدانید با ما همراه باشید .

درمان کیست مویی
درمان کیست مویی

کیست مویی چیست ؟

کیست مویی یا سینوس پیلونیدال یک حفره کوچک است زمانی که مجرای این حفره بسته شود سبب تجمع مایع چرکی می شود و همین امر منجر به بروز کیست می شود . در صورتی که این کیست عفونی باشد همراه با ترشح و بوی بد خواهد بود .

علل کیست مویی چیست ؟

علت اصلی این بیماری مشخص نیست، اما انجام برخی فعالیت های که موجب اصطحکاک می شود، می تواند سبب ایجاد این بیماری شود . فعالیت مانند نشستن سبب می شود تا رویش مو به زیر پوست برگردد و همین امر می تواند منجر به بروز ایجاد کیست مویی شود .

شناسایی کیست مویی و تشخیص علائم عفونت

این بیماری ممکن است در ابتدا تنها یک فرورفتگی جزئی بر روی پوست ایجاد نماید، اما زمانی که عفونی شود یک کیسه پر از مایع و ملتهب خواهد بود .

نشانه های عفونت کیست مویی

  • درد
  • متورم شدن
  • قرمزی
  • خارج شدن مو از ناحیه مورد نظر
  • ایجاد یک یا چند سوراخ بر روی سطح پوست
  • ترشح یا خون از آبسه
  • بوی نامطبوع از ضایعه
دکتر ابوالفضل رخشان جراح عمومی و زیبایی با بروز ترین تکنیک ها اقدام به تشخیص و درمان بیماری ها می نماید. جهت مشاوره با جراح عمومی خوب در تهران و رزرو وقت قبلی می توانید با شماره هایی 09026990069 – 36600365 تماس حاصل فرمایید . همچنین می توانید به پیج اینستاگرام دکتر ابوالفضل رخشان ایشان مراجعه نمایید.

درمان کیست مویی

درمان با توجه به شدت بیماری متفاوت می باشد . در صورتی که بیماری در مراحل اولیه تشخیص داده شود، با مصرف داروهایی همچون آنتی بیوتیک عفونت ناحیه مورد نظر کنترل می شود . معمولا در مراحل اولیه بیماری فرد هیچ گونه دردی نخواهد داشت . لازم به ذکر است، این بیماری با مصرف داروهای آنتی بیوتیک درمان نخواهد شد بلکه سبب می شود تا از ابتلا به عفونت پیشگیری شود .

جراحی

جراحی می تواند به دو صورت جراحی باز و لیزر انجام شود . نوع روش جراحی باتوجه به صلاح دید پزشک مشخص می گردد . در جراحی ابتدا بیمار تحت بی حسی موضعی قرار می گیرد سپس ضایعات باز شده و تمام ترشحات چرکی خارج شده و کیسه برداشته می شود . در نهایت محل ضایعه پانسمان می شود .

کلام آخر

کیست مویی یک بیماری است که با رعایت بهداشت و پرهیز از نشستن های طولانی مدت از ابتلا به بیماری کیست مویی پیشگیری نمود . در صورت داشتن هر گونه علائم بهتر است بدون اتلاف وقت با یک جراح عمومی مشورت نمایید و به درمان بیماری بپردازید .

برای کسب اطلاع بیشتر به بهترین جراح عمومی در تهران مراجعه نمایید.

دکتر ابوالفضل رخشان

فارغ التحصیل جراحی عمومی سال ۱۳۸۶ از دانشگاه علوم پزشکی تهران، گذراندن بخش های کانسر و جراحی عروق در دانشگاه علوم پزشکی تهران و بیش از 14 سال سابقه جراحی و سابقه اشتغال در بیمارستان های: عرفان، تهرانپارس، الغدیر و… همچنان خود را فارغ التحصیل ندانسته و در حال تحصیل علمی و گذراندن بخش های علمی و تخصصی و آموزش متدهای نوین جراحی می باشم.

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Button